Top Etno Engjujt Lyrics

Jovo Lyrics

Weiterlesen

Etno Engjujt - Jovo Songtext

Jeta jovo ndryshoi dhe shekulli I tmerrit u bitis
Ska ma shajkaqe ne kry tash ne kry ka vetem plis
Ska ma shkije palidhje ska ma dragana te zi
Tash ka vetem Kosove Jovadine ska ma metohi
Ska ma sps rts dhe ska ma Jna
Ska ma popa te flliqt jovo shkije ma nuk ka
Ska ma pare me nimije zero ska ma dinare
Ska ma shkina me musteqe qe dilshin ne Pazar
Ska ma raci ska tzi qe rrehshin cigarxhi
Ska ma bela-G qe ishin te lidht me polici
Ska ma autoblinda afer bankes se lublanes
Ska ma cd-ja te brenes e as te draganes
Edhe pse disave ju kan mete neper kerre
Ska ma srechni ljudi por familje moderne
Ti je ike ne serbi prêt mu kthy kur bohet mire
Po per juve jovo vetch ka me kon ma fshtire

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Edhe mobtelat kan mu nal beso jovo shume shpejt
E kena valen 900 qe na sakatoj krejt
Jeta jovo ka ndryshu nuk osht mo si me pare
Ska ma shiftari jovo tash ka vetem shqiptare
Magjupt I kena perzane I kena chu ne serbi
Tash spo ka kush jovo kpucat me na fshi
Hajrije spikericen nuk e kena pa ma kurre
Kishen te bibloteka shpesh shkoj me pshurre
Ska ma morave partner tash ka chka don me pi
Mallboro fallc marihuana made in vushtrri
Une e rrespektoj fushaten kunder dhunes
Por jo per juve qe na patet ardhe n'maje te hunes
Ti shpreson qe krejt shkijet prap kan mu kthy
Mundet mu kthy najnjo qe osht ******* ne kry
Jovo te kom thon nihere e pot e thom perseri
Me bo mu kthy ne Kosove kryte ne b*the ta shti

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent

Me kujohet ma heret jovo ty te kom pase kojshi
Tash e kom shabanin qe ka jetu ne hajvali
Permendoret e juja kane pase fat tragjik
Sveti saven e kena chu ne kopsht zologjik
Jovo ti e njeh bojanin qe ne poste o kon drejtor
Tash ne grachanice me ni shati punon ne oborr
Ska ma bashkim vllaznim ska ma jugosllavi
Tash jeto si qen ne nji kamp diku nserrbi
Ha konzerva te qejve bashk me chetnikt e tu
Qe ni here ne jete te vet jon la e jon rru
Jeta jovo ndryshoi ska ma jugopllastike
Ska ma kthim per juve mshoj vule e pike
Ska ma me dal ne pazar mi mshef paret nbokserica
Tash ka vetem dardane ska ma kamenica
Ne emertime rrugore shkija ma nuk ka
Tash osht rruga e UCK-se sosht mo Jna

Jovo vuk karagjiqin moti na e kena vjerr
Rada trajkoviqin secili ne unmik e mjel
Popi artemije I shtrire ne cement
E shtrin doren para neve I lyp 50 cent
Im Trend
Veronica Ferres in großer Trauer
Vor 7 Stunden
Veronica Ferres in großer Trauer
Paul Weller hat sich 'Game of Thrones' noch nicht angeschaut
Vor 49 Minuten
Paul Weller hat sich 'Game of Thrones' noch nicht angeschaut
Copyright © 2000-2020 MusikGuru.de
Okay
Wir verwenden Cookies. Um Dir einen uneingeschränkten Service zu gewährleisten, stimme der Cookie-Nutzung zu.