Top Ermal Fejzullahu Lyrics

Nje buzeqeshje Lyrics

Weiterlesen

Ermal Fejzullahu - Nje buzeqeshje Songtext

Prap kete nate, ne mendje te kam
Yjet dhe hena bashk me mua jan
Prap gjumi nuk me merr
Kete ndjejn se kisha asnjeher

Deshiroj te t'kem prane
Duart ti prek e t'ledhatoj
T'perqafoj e t'shtrengoj
Vertet kjo shprese me mban
Sa te dua te tregoj

Nje buzeqeshje do ta gjej
Tek une apo tek ti
Nje shikim do ta rrembej
Ne zemer ne thellsi
Ti qesh kur te shikoj
T'afrohem une provoj
Syri yte sikur me flet
Nje fshehtesi duhet ta kete (2x)

Kjo nate, e bukur dhe e qete
Mbrenda ne mua po lulezon
T'lutem rri dhe mos ike
E embel endrra do te jete
Kur ti ne krahun tim pushon

Nje buzeqeshje do ta gjej
Tek une apo tek ti
Nje shikim do ta rrembej
Ne zemer ne thellsi
Ti qesh kur te shikoj
T'afrohem une provoj
Syri yte sikur me flet
Nje fshehtesi duhet ta kete (4x)
Im Trend
Claudia Obert: Offene Worte über ihr Sexleben
Vor 1 Tag
Claudia Obert: Offene Worte über ihr Sexleben
Melanie Müller: Kritik im Netz
Vor 14 Stunden
Melanie Müller: Kritik im Netz
Copyright © 2000-2020 MusikGuru.de
Okay
Wir verwenden Cookies. Um Dir einen uneingeschränkten Service zu gewährleisten, stimme der Cookie-Nutzung zu.